Kadra pedagogiczna

NAUCZYCIELE

Nasza kadra

Nauczycielki i pracownicy naszego przedszkola, to wykształcone i kreatywne absolwentki UAM, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych.

Magdalena Marcinkowska-Sauer

Magdalena Marcinkowska-Sauer

Dyrektor przedszkola

Początki mojej edukacji muzycznej związane są z Poznańską Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną nr 2 im. T. Szeligowskiego i Liceum Muzycznym im. M. Karłowicza. Tytuł magistra sztuki zdobyłam w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Ukończyłam też studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na wydziale Psychologii Dziecka.

Czytaj więcej

Przez wiele lat zdobywałam z radością swoje doświadczenie, traktując pracę, jak wspaniałą przygodę. Jestem nauczycielem rytmiki, muzyki, teatru, gry na fortepianie oraz etyki. Komponuję piosenki, piszę teksty, jestem autorem muzycznych publikacji, wielu scenariuszy teatralnych oraz reżyserem spektakli dziecięcych i młodzieżowych. Stworzyłam też i prowadziłam Muzyczne Miasteczko – miejsce, w którym pierwsze spotkania z muzyką przeżywały już niemowlęta i maluchy poniżej trzeciego roku życia. Aby poznać pełne spektrum kształcenia muzycznego, podjęłam również pracę na uczelniach, które przygotowywały do zawodu przyszłych nauczycieli muzyki.
Moim celem jest wprowadzanie niemowląt, dzieci i młodzieży w świat muzyki. Robię to z wielką pasją i równie chętnie uczę się od moich uczniów, ciągle weryfikując swoją wiedzę, zdobywając cenne doświadczenia i poszukując drogi permanentnego rozwoju osobistego. Pełniąc funkcję dyrektora Przedszkola Artystycznego PLASTONUTKI mam możliwość dzielić się swoim doświadczeniem z innymi, a także zarażać swoim pogodnym nastawieniem do życia.
Bardzo lubię korzystać z życia, z każdej chwili, każdego spotkania, każdego doświadczenia. Żyję i pracuję z radością. Wiem, że życie nie polega na tym, by przetrwać burze, ale by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Joanna Konieczna

Joanna Konieczna

Nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach: Pedagogika w zakresie edukacji elementarnej z terapią.
oraz Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza.
Mam na swoim koncie szereg, kursów i certyfikatów, które otworzyły mnie na nowe rozwiązania w codziennej pracy z dziećmi.

Czytaj więcej

Największe doświadczenie natomiast zdobyłam stając się mamą trójki dzieci 🙂 Zawodowo nie są mi obce scena, mikrofon i śpiew.
Przeżywam i zapamiętuję chwile – piosenkami. W pracy z dziećmi łączę swoje umiejętności, co sprawia mi ogromną przyjemność.
Lubię to co robię 🙃

Aleksandra Kajper

Aleksandra Kajper

Nauczyciel

Jestem absolwentką Liceum Muzycznego w Legnicy w klasie fortepianu, Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki oraz studiów podyplomowych w zakresie wychowania przedszkolnego w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Czytaj więcej

Gotuję kiedy muszę, uprawiam sport kiedy mogę, uwielbiam buty, okulary i szybkie samochody. Jestem mamą dwojga muzyków, właścicielką psa Klaksona i wielką fanką DuoLingo.

Muzyka zawsze odgrywała w moim życiu ogromną rolę, bo z piosenką przez życie idzie się weselej. Jednak nie jest ona moją jedyną pasją. Uwielbiam odkrywać świat i zachwycać się nim, jestem urodzoną sportsmanką z niejednym półmaratonem na koncie. Z każdego dnia staram się wycisnąć jak najwięcej, bo kocham życie.

Adrianna Rozumek

Adrianna Rozumek

Nauczyciel

Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, studia licencjackie z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz studia magisterskie z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Studia pogłębiły moją znajomość natury dziecka, choć to praktyka pracy z dziećmi, wolontariaty oraz kilkuletnia już obecna praca dały mi największą wiedzę.

Czytaj więcej

Z natury kocham góry, przyrodę, muzykę i ciszę! W górach właśnie mam to wszystko… dlatego tak często tam bywam!
Dzieci kocham od zawsze, dlatego pragnę im dawać dobro i miłość, a wraz z nimi rzetelną wiedzę, która przygotuje je do szkoły, życia, rodziny i przyjaźni!
Staram się nieustannie rozwijać poprzez osobistą edukację oraz różnego rodzaju kursy. W swojej pracy staram się kierować zarówno sercem jak i wiedzą, pomagając w ten sposób najmłodszym wejść w ten świat, jak w wielką przygodę – z pasją i miłością!

Michalina Downar

Michalina Downar

Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika specjalna, a także pedagogika ze specjalnością wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Na studiach magisterskich podjęłam decyzję o kontynuacji pedagogiki, specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe.

Czytaj więcej

Jedną z moich największych pasji, oprócz pracy z młodym człowiekiem, jest muzyka. Na flecie poprzecznym gram od 6. roku życia, a w wieku 12. lat rozpoczęłam moją przygodę z Orkiestrą Dętą OSP w Murowanej Goślinie. Ukończyłam PSM II st. im. F. Chopina w Poznaniu, a obecnie jestem studentką fletu traverso w Katedrze Historycznych Praktyk Wykonawczych w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. 
Oprócz muzyki rozwijam się również sportowo. Jestem zawodnikiem K. S. Warta Muszkieterowie Poznań w sekcji szermierczej. W klubie nie tylko uczęszczam na treningi jako zawodnik, ale również jako trener w szermierczym przedszkolu. 

Karolina Wejner

Karolina Wejner

Nauczyciel

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika ze specjalnością wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe, następnie zadecydowałam o ich kontynuacji na studiach magisterskich. Jako nauczyciel staram się czerpać ze zdobytej wiedzy oraz nieustannie ją poszerzać.

Czytaj więcej

Na codzień lubię czytać książki, szczególnie z dziedziny psychologii, fascynuje mnie człowiek, jego postępowanie oraz mechanizmy. Przekłada się to na moją pracę, gdyż bardzo ważny jest dla mnie komfort psychiczny dzieci.  Od dziecka śpiew i muzyka to ważna część mojego życia. Byłam członkiem chórów i zespołów, a te przygody wnosiły w moje życie dużo kolorów i cudowne relacje.

Kinga Domagalska

Kinga Domagalska

Asystent Nauczyciela

Towarzyszenie dzieciom w ich codzienności sprawia mi ogromną przyjemność i daje nie raz lekcję, z której wyciągam wnioski. Jako asystent nauczyciela wcielam się w różne role: jestem po trosze opiekunem, dobrą wróżką, bohaterem oraz policjantem 😊. Chętnie podejmuję każde wyzwanie!
Dużo satysfakcji, chęci i energii do działania daje mi także sport, co bardzo pomaga mi w pracy z dziećmi.

Magdalena Janowska

Magdalena Janowska

Asystent Nauczyciela

Pracując z dziećmi uczę się ciągle czegoś nowego. Każdy dzień jest inny, bogaty w pozytywne, a czasem negatywne emocje. Razem z dziećmi uczymy się rozwiązywać trudne sytuacje, pracując nad szczerością i otwartością, ale także nad stawianiem granic. Jako asystent staram się wyjść naprzeciw wielu wyzwaniom, dając dzieciom ciepło, swój uśmiech i zaangażowanie.

Małgorzata Kopańska

Małgorzata Kopańska

Kucharz Intendent

Pracuję w przedszkolu od zawsze. Nic bardziej mnie nie cieszy, jak widok zadowolonych buzi i pełnych brzuszków naszych dzieci. Raduje mnie, kiedy widzę, jak ze smakiem zajadają przygotowane przeze mnie posiłki. Zdrowe jedzenie, to jeden z najważniejszych elementów prawidłowego rozwoju dziecka. Prywatnie lubię przejażdżki rowerowe, spacery i dobrą książkę.